Atrakcje Białki Tatrzańskiej

Rezerwując pokoje w pensjonacie Na Kamieńcu macie pewność, że żadne z atrakcji Białki Tatrzańskiej Was nie ominą. Doskonała lokalizacja naszych kwater oraz bogate pakiety rabatowe są gwarancją udanego wypoczynku, zarówno dla Gości pensjonatu poszukujących ciszy i spokoju, jak i dla osób preferujących bardzo aktywne spędzanie wolnego czasu.

Terma Bania

Ten nowoczesny kompleks geotermalny w Białce Tatrzańskiej znajduje się zaledwie 500 metrów od pensjonatu Na Kamieńcu. Na terenie obiektu mieszczą się lecznicze baseny termalne, 4 zjeżdżalnie, 5 saun oraz strefa SPA&WELLNESS. Woda jest pozyskiwana z głębokości 2500m, a jej temperatura osiąga 72°C. Terma Białka składa się z 3 stref: głośnej, cichej i saunarium. Posiada baseny na otwartym powietrzu i wewnątrz budynku.

Kotelnica Białczańska zimą

Tylko 350m dzieli nasz pensjonat od Kotelnicy Białczańskiej – największego ośrodka narciarskiego na Podhalu. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów oddano tam aż 8 tras zjazdowych o zróżnicowanym stopniu trudności oraz 3 trasy biegowe. Ze szczytu Kotelnicy rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Tatry, Beskidy i Białkę Tatrzańską.

Przy dolnych i górnych stacjach wyciągów usytuowane są kraczmy regionalne i punkty gastronomiczne. W bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu narciarskiego znajdują się wypożyczalnie sprzętu sportowego i serwisy narciarskie oraz obszerne parkingi dla samochodów osobowych i autokarów.

Kotelnica Białczańska latem

Kolej linowa na Kotelnicy Białczańskiej jest czynna również w okresie letnim. Z górnej stacji można podziwiać piękną panoramę Białki Tatrzańskiej i górskiej okolicy. Na zboczu wypasane są owce, warto więc pobliską odwiedzić bacówkę i dowiedzieć się, jak wyrabia się oscypki i bundz. Na miejscu można nabyć regionalne produkty. Stok narciarski w lato wykorzystywany jest także do zjazdów na monsterrollerach – hulajnogach przystosowanych do jazdy w terenie.

Turystyka piesza

Tatry to z pewnością największy obszar do uprawiania turystyki pieszej. W niedalekiej odległości od Białki Tatrzańskiej znajdują się miejsca z obszernymi parkingami, z których rozpoczynają się trasy szlaków tatrzańskich. Najsłynniejsze to:

  • Palenica Białczańska (szlaki do Morskiego Oka, Dolina Pięciu Stawów, Rysy),
  • Wierch Poroniec (szlaki do Rusinowej Polany i na Gęsią Szyję),
  • Kościelisko – Kiry (szlaki do Doliny Kościeliskiej, na Ornak i Czerwone Wierchy),
  • Siwa Polana (szlaki do Doliny Chochołowskiej, na Wołowiec, na Starorobociański Wierch),
  • Kuźnice (szlaki na Halę Gąsienicową, Giewont, Kasprowy Wierch, Świnicę).

Turystykę pieszą można uprawiać nawet w samej Białce Tatrzańskiej. Na jej terenie znajdują się 4 szlaki spacerowe. Są one mniej wymagające niż wyżej wymienione i łatwiej dostępne, bez konieczności poruszania się samochodem lub komunikacją publiczną.

Wyprawy na skuterach śnieżnych

W Białce Tatrzańskiej jest kilka wypożyczalni skuterów śnieżnych. Wyprawy po zaśnieżonych stokach i lasach prowadzi doświadczony przewodnik. W ofercie między innymi rajdy nocne, ekstremalne czy widokowe. Personel pensjonatu Na Kamieńcu udzieli zainteresowanym dodatkowych informacji.

Loty widokowe śmigłowcem

Loty śmigłowcem odbywają się od wschodu do zachodu słońca. Podczas przelotu można podziwiać Białkę Tatrzańską, Zakopane i inne malownicze zakątki Podhala.

Kuligi

Te przejażdżki saniami konnymi po śniegu cieszą się dużą popularnością wśród Gości pensjonatu Na Kamieńcu w Białce Tatrzańskiej. Oprócz samej jazdy zazwyczaj oferowany jest mały poczęstunek przy ognisku.

Kręgielnia

Kręgielnia zlokalizowana jest 300m od naszych pokoi gościnnych. Obiekt dysponuje dwoma torami, salą bilardową i drink barem.

Nasi Partnerzy