Narciarstwo

Narciarstwo

Główny ośrodek narciarski w Białce Tatrzańskiej to Kotelnica Białczańska. Ten kompleks sportowy mieści się zaledwie 350 metrów od naszego Domu Wczasowego Na Kamieńcu.

Trasy zjazdowe Kotelnicy mają różny stopień trudności – od „zielonych”, bardzo łatwych (idealnych dla rodziców z dziećmi), po „czerwone” z homologacją FIS (dla bardziej zaawansowanych). Dla początkujących przygotowano „ośle łączki”, doskonałe na pierwsze narciarskie szlify. Stoki są ratrakowane i sztucznie naśnieżane, dzięki czemu pozwalają na jazdę już od drugiej połowy listopada do początków kwietnia. Ośrodek jest czynny od 9.00 do 22.00. Posiada sztuczne oświetlenie.

Sam kompleks składa się z 7 wyciągów krzesełkowych i 3 orczykowych. Najnowsze kolejki posiadają specjalne systemy ułatwiające transport dzieci poniżej 125 cm wzrostu, podgrzewane fotele i osłony przeciwwietrzne. Długość tras wynosi od 100 m do 1480 m. Max różnica wzniesień – 210 m. Ośrodek stale się rozwija. Jedną z nowości są oświetlone trasy biegowe. Obok wyciągów znajdują się duże, bezpłatne parkingi dla samochodów osobowych i autobusów. W pobliżu zlokalizowane są również ski-serwisy i wypożyczalnie sprzętu sportowego, szkółki narciarskie i snowboardowe, punkty gastronomiczne oraz oczywiście… Dom Wczasowy Na Kamieńcu. Białka Tatrzańska zaprasza na stok.

Nasi Partnerzy